PROJEKTI

ŠLU u Erasmus+ projektu KA220-VET - Cooperation partnerships in vocational education and training pod nazivom „Vector world“

Skola likovnih umjetnosti Split, grafički vizual pročelja školske zgrade

Od veljače 2022. naša Škola sudjeluje u Erasmus+ projektu KA220-VET - Cooperation partnerships in vocational education and training pod nazivom „Vector world“. Koordinator projekta je Škola za dizajn tekstila i kože, Serbia, Novi Pazar,a ostali partneri su: Escola Artística de Soares dos Reis, Portugal, Porto, te Srednja poklicna in tehniska sola Murska Sobota, Slovenia, Murska Sobota. Projekt će trajati dvije godine.

Cilj projekta je unaprijediti nastavu stručnih predmeta grafički dizajn prilagođen tržištu rada u partnerskim školama u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i Portugalu.

Specifični ciljevi su:

  • detaljna analiza nastavnih planova i programa za stručne predmete grafičkog dizajna u ove četiri zemlje, s isticanjem dobrih praksi i nedostataka u nastojanju da se razvije moderna poučavanje,
  • zrada digitalnog udžbenika za predmet grafički dizajn koji je prilagođen tržištu rada i aktualnim softverskim rješenjima,
  • poboljšanje znanja nastavnika i softverskih vještina,
  • uspostavljanje mreže između škola radi suradnje i poboljšanja nastave.

Jučer je održan drugi uvodni sastanak, preko platforme Teams na kojem smo dogovarali: podjele poslova, dokumentaciju, datum i trajanje prve mobilnosti i dublje upoznavanje partnera. U našoj Školi voditeljice projekta su: nastavnica grafičkog dizajna Željka Milošević Paro i pedagoginja Aleksandra Dužević.

Lokacija i kontakt podaci

Škola likovnih umjetnosti
Fausta Vrančića 17, 21000 Split

IBAN Škole HR0224840081102095204